Misja II – Podsumowanie


Wszystkie zadania w tej misji już za Tobą. Jestem ogromnie ciekawa, jak Ci poszło. W celu domknięcia tematu, chciałabym powiedzieć Ci też o sposobach radzenia sobie z problemem sinic. Nie sprawimy, że wiatr będzie mocniej wiał, czy słońce mniej grzało.  Natomiast mamy wpływ na to, ile biogenów dociera rzekami do morza. W ramach pozbycia się problemów spływających nieoczyszczonych ścieków, można wprowadzić kanalizację zbiorczą w poszczególnych gminach albo stworzyć przydomową oczyszczalnię ścieków, która również wymagałaby regularnej kontroli. Wielu rolników zaczyna także stosować rozwiązania ekologiczne i odchodzi od stosowania nawozów chemicznych w swoich uprawach. Świadome i ekologiczne rolnictwo może znacząco wpłynąć na poprawę stanu wód w Morzu Bałtyckim, bowiem spowalnianie spływu rzek poprzez utrzymywanie rozlewisk i bagien sprzyja oczyszczaniu wody z biogenów, które zużywane są na produkcję biomasy roślinności mokradeł.

No, a teraz chyba przyjdzie nam się pożegnać. Dla mnie to całe wydarzenie to pewien duży eksperyment, na powodzenie którego składa się wiele czynników. Ja odegrałam swoją rolą w tym wszystkim i chyba nawet udało mi się zrobić to w miarę bez pomyłek. Gdzieniegdzie zaliczyłam małe wpadki, ale to normalne przy tak dużym projekcie. Chciałabym Ci powiedzieć znacznie więcej, jednak na tę chwilę nie mogę. Mam nadzieję, że nie masz mi tego za złe. Wszystkiego dowiesz się, kiedy ukończysz wszystkie misje. Wtedy nie będzie już żadnych sekretów. 

Obiecałam sobie, że nie będę się przywiązywać, ale naprawdę miło mi się Tobie towarzyszyło podczas tej misji. Będę trzymała za Ciebie kciuki, kiedy odwiedzisz pozostałych Fundatorów. Do zobaczenia, jesteś super!

Nawigacja

Jeśli chcesz możesz jeszcze wrócić z powrotem do zadań.