Misja I – Zadanie 2


Zzz… zzz.. O! Wybacz, nie było Cię dłuższą chwilę, więc chwilę się zdrzemnąłem. Wiem, że na służbie to nie przystoi, no ale… zmieńmy może temat? Przejdźmy do kolejnego kroku misji.

Wspominałem już o mazucie, który wydobywa się z wraków znajdujących się na dnie Bałtyku. W jaki jednak sposób wydostaje się on do morza, skoro przed zatonięciem znajdował się w zabezpieczonych zbiornikach?  Po pierwsze dlatego, że statki nie trafiały na dno w najlepszej kondycji. Czasem doznawały tak poważnych uszkodzeń, że po statku pozostawały tylko porozrzucone na dnie części. Przykładem na to niech będzie wspomniany wcześniej “Stuttgart”. Druga sprawa to tzw. korozja powłoki zewnętrznej statków. Korozja to inaczej stopniowe niszczenie, rdzewienie w tym przypadku, elementów statku. Zniszczenia zbiorników, które do tej pory nie zostały uszkodzone, są niemal nieuniknione. Wszystko bowiem ugina się pod zębem czasu i nie jest inaczej w przypadku zbiorników z paliwem.

Jak widzisz, to co zalega na dnie Bałtyku, nie jest tylko i wyłącznie metalową konstrukcją statku. Niestety statek najczęściej zabierał ze sobą na dno znacznie więcej i po latach te rzeczy stanowią bardzo duże zagrożenie. To czas na zadanie, zanim pójdziemy dalej! Ja tym razem postaram się nie uciąć sobie drzemki. 

Zadanie

Poniżej znajdziesz dwa obrazki, które na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie. To tylko złudzenie. Pomiędzy pierwszym a drugim obrazkiem znajduje się 11 różnic. Twoim zadaniem jest odnalezienie wszystkich różnic i oznaczenie ich na obrazku po prawej.

Twój aktualny wynik wyświetla się pod prawym plakatem.

Oryginalny plakat

Podpowiedź

Nawigacja

Jeżeli rozwiązałeś już wszystkie zadania z Misji I – Wraki przejdź do podsumowania.