Misja V – Podsumowanie


Dotarliśmy wspólnie do zakończenia misji, i to w jakim stylu! Wszystkie trzy zadania zostały zakończone. To czy poprawnie, czy nie, zweryfikujesz już samodzielnie na końcu tej Misji. Ja natomiast zgodnie z obietnicą, chciałam się z Tobą jeszcze podzielić jeszcze pozytywnymi informacjami dotyczącymi poruszanego tematu. Choć może nie są one aż tak łatwe do osiągnięcia, jak właściwie bym chciała. Wszystko to, co opisałam, wynika ze zjawiska globalnego ocieplenia. Sposób na powstrzymanie wysładzania się i ocieplania Bałtyku jest więc jeden. Należy zatrzymać globalne ocieplenie. Wiem jednak, że to nie jest to takie proste. 

Global warming effect environmental conservation vector

Skupmy się więc tylko na naszym morzu. Z Morzem Bałtyckim, oprócz naszego kraju, graniczy jeszcze 8 innych państw – Niemcy, Rosja, Łotwa, Litwa, Dania, Finlandia, Szwecja i Estonia. Łącznie jest więc 9 krajów, które mają bezpośredni wpływ na zmiany stanu Bałtyku. Nie wszystkie robią jednak to w tym samym stopniu. Wiesz, dużo zależy od liczby mieszkańców danych państw, od rodzaju gospodarki, poziomu i stylu życia, ilości emitowanych gazów cieplarnianych czy zaangażowania obywateli danego państwa w działania proekologiczne. 

Długa droga więc przed nami, ale krok po kroku możemy zadbać o Bałtyk. Zostawiam tę wiedzę w twoich rękach, w tym 2022 roku. Zrób z tą wiedzą, co uważasz. Ale ja przede wszystkim Dziękuję Ci za wspólną podróż.

Nawigacja

Jeśli chcesz możesz jeszcze wrócić z powrotem do zadań.